#proud to refashion

Znasz to uczucie kiedy wiesz, że masz na sobie dobrze dobraną stylizację i widzisz, że inni to zauważają, uśmiechasz się do siebie w środku i myślisz, że warto włożyć trochę wysiłku w to, żeby takie dni zdarzały się częściej? A może jesteś jedną z tych, które zawsze dobrze wyglądają i regularnie słyszysz, że ktoś jest fanem twojego stylu i wyczucia mody?

Dziś w zasadzie każdy kto chce może wyglądać modnie i stylowo. Moda ma jednak swoją ciemną stronę, którą najczęściej utożsamiamy z warunkami pracy w szwalniach które pracują dla największych „sieciówek”. Tymczasem szeroki koszt szybkiej mody jest o wiele większy niż nam się wydaje. Od plantacji bawełny wykorzystujących ogromne ilości pestycydów w celu zwiększenia wydajności upraw, zużycia ropy naftowej do produkcji materiałów syntetycznych, przez barwienie, wspomniane wyżej szycie po niechybny koniec na wysypisku śmieci lub w spalarni. Każdy z tych etapów jest obciążeniem dla środowiska naturalnego a przede wszystkim zużywa cenne zasoby, których mamy ograniczoną ilość, tylko po to aby większość z uszytych ubrań była założona zaledwie kilka razy lub nawet nigdy nie trafiła do szafy kupującego.

Taki model konsumpcji mody nie można uznać za zrównoważony, marnujemy cenne zasoby w tempie, które uniemożliwia ich odtworzenie. Czas zmienić to podejście, czas aby strój mówił nie tylko o tym co cię interesuje, fascynuje, kim jesteś, ale również o tym w jakim świecie chcesz żyć, jaki świat chcesz zostawić kolejnym pokoleniom.

Atelier Second Life swoją filozofią działania włącza się w kampanię #refashion Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste. Chcemy wspólnie z Wami cieszyć się pięknymi ubraniami przypominając, że każda sztuka odzieży niezależnie czy jest to projekt większego lub mniejszego domu mody czy stylowa propozycja z sieciówki, zasługuje na to aby o nią odpowiednio dbać, nosić z przyjemnością w różnych stylizacjach. A kiedy czas się rozstać i powitać nowe ubrania w swojej szafie należy pamiętać, że może ona wciąż cieszyć kolejną właścicielkę.

 

Propozycja Atelier to włączenie do swoich zakupów mody z drugiej ręki ale w ramach kampanii dostaniemy wiele podpowiedzi jak możemy zmienić swoje podejście do ubrań.  #Refashion to sposób na powiedzenie: „Jestem świadomą konsumentką. Chcę kupować odpowiedzialnie, jestem z tego dumna. I’m proud to refashion.”

Tags: No tags

Leave a Comment